Przejdź do treści
Banner
Przejdź do stopki

Rozstrzygnięcie XXII Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego

Rozstrzygnięcie XXII Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego

Treść

Na XXII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego wpłynęło ponad 1000 prac fotograficznych i plastycznych od uczestników OHP oraz od uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego kraju.

Komisja oceniająca 10 maja w Wadowicach twórczość młodych artystów stanęła przed trudnym zadaniem. Natomiast temat XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego „Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę!”- Święty Jan Paweł II był dużym wyzwaniem dla młodzieży. Głównym celem przedsięwzięcia było ukazanie wartości życia w harmonijnej i szczęśliwej rodzinie opartej na małżeństwie, wskazanie rodziny, jako bezpiecznego i pełnego miłości środowiska dla dzieci, osób niepełnosprawnych, chorych, starszych. Ważnym aspektem było przypomnienie i wskazanie ponadczasowych i uniwersalnych wartości płynących z nauczania Świętego Jana Pawła II. Na konkurs napłynęło 1080 prac, w tym 254 fotograficznych i 826 plastycznych. Komisja w składzie Przewodniczący:  prof. Piotr Jargusz – Dyrektor Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie oraz członkowie:  Jakub Dziedzic – Wojewódzki Komendant Małopolskiej WK OHP w Krakowie,  Bożena Rążewska – Zastępca Wojewódzkiego Komendanta Małopolskiej WK OHP, ks. Rafał Bobek – Duszpasterz Małopolskiej WK OHP w Krakowie,  Ewa Opałek-Śnieg – Kierownik Zespołu kształcenia i wychowania Małopolskiej WK OHP,  Jolanta Zacny – Komendant Hufca Pracy w Wadowicach,  Marek Brzeźniak – Grafik, dokonała oceny, biorąc pod uwagę wartości artystyczne, oryginalność oraz zgodność z tematem.

To nie są rysunki, to są już małe prace artystyczne – mówi Marek Brzeźniak – grafik, jeden z członków jury, który od 22 lat ocenia prace konkursowe.

Przewiduję, że wśród autorów prac są potencjalni studenci Akademii Plastycznych – stwierdza Piotr Jargusz, przewodniczący jury.

Jestem niezwykle uradowana, że konkurs cieszy się nadal dużą popularnością, o czym świadczy ilość nadesłanych dzieł – dodaje Jolanta Zacny, Komendant Hufca w Wadowicach.

Na laureatów czekają cenne nagrody, które zostaną wręczone 31 maja w Wadowicach na Gali Finałowej.

 

  1. Bałos Małgorzata, 6-11 Hufiec Pracy w Wadowicach
  2. Bargiel Aleksandra, 6-17 Hufiec Pracy w Oświęcimiu
  3. Basta Natalia, 6-1 Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Nowym Sączu
  4. Brońka Maja, Szkoła Podstawowa nr 5 w Andrychowie
  5. Bury Karolina, Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy – Jabłonce
  6. Chmielewski Damian, 10-4 Hufiec Pracy w Suwałkach
  7. Cieżak Maria, 6-36 Hufiec Pracy w Skomielnej Białej
  8. Czubak Antonina, Szkoła Podstawowa im. Gen. St. Grzmota-Skotnickiego w Młodzieszynie
  9. Datko Aleksandra, Szkoła Podstawowa nr 15 im. Jana Pawła II w Katowicach
  10. Dyndał Patrycja, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J.Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim
  11. Dyndał Przemysław, Szkoła Podstawowa im. bł. ks.J. Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim
  12. Fraś Katarzyna, 6-11 Hufiec Pracy w Wadowicach
  13. Gomuła Zuzanna, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie
  14. Grajper  Aleksandra, 3-3 Ośrodek Szkolenia i Wychowania we Włodawie
  15. Grdeń Nikodem, 83-130 Rożental
  16. Gruca Kamila, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. Św. Tereski w Rabce Zdroju
  17. Gucwa Maksymilian, 6-38 Hufiec Pracy w Gorlicach
  18. Gumienna Klaudia, 3-16 Hufiec Pracy w Kraśniku
  19. Gwiżdż Mikołaj, 6-10 Hufiec Pracy w Myślenicach
  20. Janicka Karolina, 3-16 Hufiec Pracy w Kraśniku
  21. Jasiewicz Andrzej, Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieruniu
  22. Juszczak Artur, Szkoła Podstawowa im. Św. Józefa w Węglówce
  23. Kałan Weronika, Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
  24. Karolak Nikola, 7-31 Hufiec Pracy w Żyrardowie
  25. Kicler Lilianna, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach
  26. Koziej Aleksandra, Jarczew, 21-426 Wola Mysłowska
  27. Kręcicka Zuzanna, 14-9 Hufiec Pracy w Giżycku
  28. Kubczak Wiktoria, 2-5 Hufiec Pracy we Włocławku
  29. Kubiak Klaudia, 7-4 Hufiec Pracy w Warszawie
  30. Kubis Mateusz, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim
  31. Kulma Aleksandra, 6-8 Hufiec Pracy w Krakowie
  32. Kumala Michał, 6-5 Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie
  33. Kwoka Jan, Wysokie, 22-400 Zamość
  34. Lechowicz Weronika, 6-5 Hufiec Pracy w Krakowie
  35. Łach Diana Maria, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. K. Potockiej w Pułtusku
  36. Łapko Patryk, 3-6 Hufiec Pracy w Puławach
  37. Łukasik Lena, Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
  38. Maciążek Zofia, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chojnie
  39. Matuszewski Mateusz, 7-5 Hufiec Pracy w Ciechanowie
  40. Matykiewicz Weronika, 6-25 Hufiec Pracy w Bochni
  41. Mazur Julia, 3-12 Hufiec Pracy w Chełmie
  42. Meszka Zuzanna, Szkoła Podstawowa nr 6 w Żyrardowie
  43. Michalska Aleksandra, Szkoła Podstawowa nr 6 w Żyrardowie
  44. Michałek Roksana, 6-4 Ośrodek Szkolenia i Wychowania  w Trzebini
  45. Mikulska Paulina, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach
  46. Mol Marcin, 6-24 Hufiec Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej
  47. Morcinek  Michał, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach
  48. Nawara Małgorzata, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kasince Małej
  49. Odrowąż Laura, 1-4 Hufiec Pracy w Wołowie
  50. Okular Julia, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II Wadowice
  51. Paluszak Adam, Szkoła Podstawowa nr 4 w Inowrocławiu
  52. Pawłowska Maria, Szkoła Podstawowa im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Gumowie
  53. Pelcel Mateusz, Wysoka, 34-240 Jordanów
  54. Pochroń Klaudia, 6-5 Hufiec Pracy w Krakowie
  55. Putaś Oliwier, Zespół Szkół Specjalnych w Wadowicach
  56. Ratajczyk Maria, 1-23 Hufiec Pracy w Polkowicach
  57. Ryś Magdalena, 13-1 Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Starachowicach
  58. Słoma Patrycja, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Igołomii
  59. Szaradowska Martyna, Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy – Jabłonce
  60. Szyszka Izabela, Szkoła Podstawowa im. bł.ks. J.Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim
  61. Ślazyk Sebastian, 6-32 Hufiec Pracy w Limanowej
  62. Tokarz Oliwia, Zarzecze, 33-390 Łącko
  63. Tomczak Łukasz, Dąbrówka, 34-146 Stryszów
  64. Trębacz Wiktoria, 6-2 Hufiec Pracy w Niepołomicach
  65. Tur Weronika, Zespół Placówek Oświatowych w Chotyłowie
  66. Waliszewska Wiktoria, Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Toruniu
  67. Wawrzyńczyk Kamil, 12-20 Hufiec Pracy w Rybniku
  68. Wijas Paweł, 6-18 Hufiec Pracy w Kętach
  69. Włoch Miłosz, Czechowice- Dziedzice
  70. Wojtas Łucja, 6-34 Hufiec Pracy w Starym Sączu
  71. Wronowska Weronika, Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Skłodowskiej-Curie w Krasińcu
  72. Wróblewska Katarzyna, 6-24 Hufiec Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej
  73. Zakrocka Sylwia, 6-6 Hufiec Pracy w Proszowicach
  74. Zielińska Marta, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce
  75. Zomerlik Anna, 12-20 Hufiec Pracy w Rybniku
  76. Żyłko Daria Krystyna, 10-6 Hufiec Pracy w Augustowie

 

Fot. 1-14 Komisja konkursowa w trakcie oceny prac XXII Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego

 

Tekst – Jolanta Zacny
Zdjęcia – Małopolska Wojewódzka Komenda OHP

102546