Przejdź do treści
Banner
Przejdź do stopki

Poznajmy się czyli integracja w dąbrowskim Hufcu Pracy

Poznajmy się czyli integracja w dąbrowskim Hufcu Pracy

Treść

Dzięki działaniom integracyjnym możliwe jest lepsze poznanie siebie nawzajem oraz wychowawców. To ułatwia funkcjonowanie w nowym  środowisku. Integracja sprzyja budowaniu pozytywnej atmosfery, która zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

W dniach 18 i 19 września uczestnicy pierwszego rocznika z Hufca Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej wzięli udział w spotkaniach integracyjnych zorganizowanych w miejscowej kręgielni oraz na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przedsięwzięcie miało na celu lepsze poznanie się nowo zrekrutowanej młodzieży oraz aktywne spędzenie wolnego czasu.

–  Z przyjemnością biorę udział w takich spotkaniach. Uwielbiam poznawać nowych ludzi przy tym świetnie się bawiąc. Z niecierpliwością czekam na możliwość kolejnego spotkania – mówi Kuba, uczestnik Hufca.

Spotkanie w kręgielni rozpoczął wychowawca, Pan Damian Liro, przedstawiając młodzieży zasady korzystania z torów bowlingowych. Po krótkiej prelekcji, młodzi ludzie przystąpili do tworzenia grup, a następnie rozpoczęli rozgrywki. Dla niektórych uczestników była to pierwsza okazja do gry w kręgle oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, takich jak zręczność czy celność. Najważniejszym punktem spotkania była integracja młodych ludzi, dobra zabawa oraz rywalizacja na zasadach fair play.

Kolejna grupa młodych ludzi rozegrała mecz piłki siatkowej, korzystając z pięknego wrześniowego przedpołudnia. W chwilach przerwy od rozgrywek, uczestnicy rozmawiali na temat zawodów, wymieniali spostrzeżenia o pierwszych dniach w szkole i na praktyce zawodowej. Uczestnictwo w zajęciach, łączących ze sobą dobrą zabawę oraz sportową rywalizację, spotkało się z dużą aprobatą młodzieży.

 

 

Fot. 1 Spotkanie integracyjne uczestników dąbrowskiego hufca w kręgielni

Fot. 2, 3 Mecz piłki siatkowej

 

Tekst – Damian Liro
Zdjęcia – Monika Rygulska-Wąż

507579