Przejdź do treści
Banner
Przejdź do stopki

Spotkanie Rady Młodzieży

Spotkanie Rady Młodzieży

Treść

20 września uczestnicy Hufca Pracy w Skomielnej Białej wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy Rady Młodzieży.

Podczas spotkania młodzież ustaliła harmonogram działań i przedsięwzięć na rok szkoleniowy 2023/2024. Omówiono zadania do realizacji w ramach programów autorskich z zakresu resocjalizacji i profilaktyki społecznej „Zdążyć z pomocą”, programu adaptacyjno-integracyjnego „Pewnie, aktywnie i mądrze” oraz programu profilaktycznego zwiększającego bezpieczeństwo i poprawę funkcjonowania psychofizycznego młodzieży OHP pod nazwą „ Życie jest przede mną”. Młodzież przygotowała również Regulamin VIII Przeglądu Pieśni Patriotycznej Uczestników OHP Województwa Małopolskiego i wytypowała przedstawicieli Hufca do najbliższych wojewódzkich konkursów i zawodów. Przygotowała także piękną, jesienną dekoracje. Ponadto młodzi ludzie podsumowali dotychczasową aktywność uczestników.

Jestem zainteresowana pełnieniem wolontariatu w ramach Hufca. Wdrażanie koleżanek i kolegów z jednostki do aktywnego pomagania na rzecz innych - to zadanie priorytetowe – mówi Natalia uczestniczka Hufca.

 

Fot. 1 Młodzież podczas spotkania Rady Młodzieży

Fot. 2 Uczestniczka przygotowująca dekorację jesienną w budynku Hufca

 

Tekst i zdjęcia – Marta Augustyn

507553