Przejdź do treści
Banner
Przejdź do stopki

Święto Pieczonego Ziemniaka w Trzebini

Święto Pieczonego Ziemniaka w Trzebini

Treść

Dnia 22 września młodzież Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Trzebini wzięła liczny udział w spotkaniu integracyjnym zorganizowanym z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Niecodzienna sceneria oraz słoneczna pogoda stworzyły pozytywną oprawę i wpłynęły na stworzenie przyjaznej, a nawet ciepłej i braterskiej atmosfery.

Spotkanie obfitowało w zabawy, zagadki i konkursy, w których ziemniak stanowił motyw przewodni. Najwięcej radości i śmiechu dostarczyła konkurencja szukania ziemniaków w ogrodzie. Podczas wspólnych zmagań sportowych i wesołych zabaw młodzież miała okazję poszerzyć krąg kolegów i zawrzeć przyjaźnie. Po rywalizacji nadszedł czas na degustację smakowitych potraw przygotowanych przez młodocianych kucharzy.

- Obchody tego święta były dla mnie doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu z rówieśnikami, w atmosferze przepełnionej humorem i dobrą zabawą! wypowiada się czternastoletni Łukasz, uczestnik imprezy.

- Poszerzenie grona kolegów, budzenie poczucia przynależności do grupy i zachowania się z szacunkiem dla siebie i innych to atuty świadczące o celowości przeprowadzonego przedsięwzięcia dodaje wychowawca grupy.

W Ośrodku w Trzebini zaplanowane już zostały kolejne działania, których celem jest budowanie zaufania młodych ludzi do innych oraz ukazanie uczestnikom konieczności tworzenia trwałych relacji społecznych jako fundamentu do kreowania własnych wartości i standardów.

Fot.1 Młodzież dogląda pieczenia ziemniaków

Fot.2 Przygotowania do degustacji
 

Tekst i zdjęcia – Jadwiga Kiełbus

507573