Przejdź do treści
Banner
Przejdź do stopki

KOSMETYCZKI I OPIEKUNKI DZIECIĘCE PO KURSACH W KRYNICY

KOSMETYCZKI I OPIEKUNKI DZIECIĘCE PO KURSACH W KRYNICY

Treść

Dnia 30 listopada w Krynicy - Zdroju beneficjentki projektu „Obudź Swój Potencjał zakończyły kursy zawodowe „Kosmetyczka wizażystka ze stylizacją paznokci” oraz „Opiekunka dziecięca”, które trwały od 7 listopada.

Kursy wzbogaciły uczestniczki o wiedzę i umiejętności niezbędne w zawodach, które w oparciu o posiadane przez nie predyspozycje wybrały wspólnie z doradcami zawodowymi w ramach indywidualnych planów działań. Kurs opiekunki dziecięcej odbywał się w Niepublicznym Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Krynicy-Zdroju, gdzie doświadczone nauczycielki przedszkola przekazały beneficjentkom projektu swoją wiedzę o metodach wychowywania i sposobach postępowania z dziećmi. Kursantki oprócz teorii, miały szansę podszkolić się w praktyce podczas bezpośrednio kontaktu z dziećmi. Kosmetyczki natomiast szkoliły się w renomowanym salonie kosmetycznym „Venus”, pod okiem profesjonalistek, które łączyły teorię z praktyką. Oprócz sztuki wizażu, stylizacji paznokci metodami żelowymi i hybrydowymi, beneficjentki nauczyły się wykonywać zabiegi na twarz, manicure, depilację i inne stosowane w branży kosmetycznej. Kolejnym etapem projektu są staże zawodowe, podczas których młodzież będzie miała szansę przełożyć zdobytą wiedzę i umiejętności na samodzielnie wykonywaną pracę. Dla wielu beneficjentów projektu będą to pierwsze doświadczenia zawodowe na rynku pracy.


Fot. Uczestniczki kursu „Kosmetyczka z elementami wizażu i stylizacją paznokci”

 

Tekst i zdjęcia – Katarzyna Gawęcka             Projekt realizowany w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych
 

315262