Przejdź do treści
Banner
Przejdź do stopki

Usługi dla poszukujących pracy

Treść

Usługi dla poszukujących pracy

 

Obywatele polscy zainteresowani pracą za granicą w państwach UE, EOG lub Szwajcarii mogą znaleźć zagraniczne oferty pracy za pośrednictwem sieci EURES:

• w centralnej bazie ofert pracy na wortalu publicznych służb zatrudnienia, gdzie publikowane są m.in. zagraniczne oferty pracy, w których pracodawcy zagraniczni zadeklarowali szczególne zainteresowanie rekrutacją obywateli z Polski, obsługiwane przez wojewódzkie urzędy pracy i Ochotnicze Hufce Pracy;

Aktualne oferty w języku polskim znajdują się w zakładce Oferty pracy, staże i praktyki zawodowe / Rodzaj propozycji (oferta pracy) / Miejsce pracy (zagranica).

• na portalu EURES, gdzie publikowane są wszystkie oferty pracy ogłaszane przez partnerów EURES państw członkowskich. Oferty złożone przez pracodawców zagranicznych szczególnie zainteresowanych rekrutacją cudzoziemców z państw członkowskich są specjalnie oznaczone. Oferty na portalu EURES są publikowane w językach narodowych, przy czym część każdej oferty jest tłumaczona na wszystkie języki narodowe państw członkowskich, w tym na język polski.

Aktualne oferty pracy znajdziesz tutaj.

Wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy oraz Ochotnicze Hufce Pracy organizują w kraju szereg wydarzeń w ramach EURES, jak: międzynarodowe targi pracy, dni rekrutacyjne i informacyjne, warsztaty itp. dla bezrobotnych i poszukujących pracy. Kalendarz wydarzeń znajdziesz tutaj.

Można również zarejestrować swoje CV na portalu EURES , gdzie będzie ono bezpośrednio dostępne dla zarejestrowanych na tym portalu pracodawców, zainteresowanych rekrutacją cudzoziemców z państw członkowskich.

Przed wyjazdem do pracy za granicę należy zapoznać się z warunkami życia i pracy w państwie, w którym zamierzamy podjąć pracę. Warto również zapoznać się z sytuacją na rynku pracy danego państwa.

Informacje na ten temat znajdują się na poniżej wymienionych stronach internetowych:

www.eures.europa.eu – informacje nt. warunków życia i pracy oraz informacje nt. sytuacji na rynku pracy, w tym o zawodach nadwyżkowych i deficytowych w każdym z państw członkowskich. Informacje są publikowane w języku angielskim, niemieckim i francuskim,

www.eures.praca.gov.pl – informacje nt. warunków życia i pracy w każdym państwie członkowskim. Informacje są publikowane w języku polskim.

 

KONTAKT

Krzysztof Borek – doradca EURES
MŁODZIEŻOWE BIURO PRACY w Nowym Sączu
 adres: 33-300 Nowy Sącz, ul. Rejtana 18
tel./fax. 18 444-31-52  wew. 38
e-mail: k.borek@ohp.pl; mbp.nsacz@ohp.pl


Aleksandra Zarzyka – asystent EURES/pośrednik pracy
MŁODZIEŻOWE BIURO PRACY w Nowym Sączu
adres: 33-300 Nowy Sącz, ul. Rejtana 18
tel./fax. 18 444-31-52  wew. 38
e-mail: a.zarzyka@ohp.pl; mbp.nsacz@ohp.pl

Aleksandra Włodarczyk – asystent EURES/pośrednik pracy
MŁODZIEŻOWE BIURO PRACY w Krakowie
adres: 30-702 Kraków, ul. Lipowa 3
tel/fax. 12 257-12-19
e-mail: mbp.krakow@ohp.pl

Renata Wróbel– asystent EURES/pośrednik pracy
MŁODZIEŻOWE BIURO PRACY w Tarnowie
adres: 33-100 Tarnów, ul. Mościckiego 27
tel. 14 621-95-64, 14 621-95-65, fax. 14 626-49-99
e-mail:mbp.tarnow@ohp.pl
 

 


Źródło: Wortal publicznych służb zatrudnienia.

 

446111